סמלים-גדול-300x200
לוגו פסגה (1)

מידע למנחה

טפסים שונים בנושאים: בקשה לפתיחת השתלמות, טפסי דיווח מרצה ועוד

לידיעתכם, מאחר וישנו מודל חדש, כל הקורסים שלימדתם בעבר נכנסו לארכיון, ניתן להגיע אליהם בקישור המצורף.​

מדריך מצולם כיצד להוסיף חתימה דיגיטלית למסמך WORD

מדריך מצולם כיצד לאשר נרשמים לקורס בסביבת moodle

מדריך מצולם כיצד לערוך את סביבת הקורס ב moodle
מדריך מצולם כיצד לקבוע מועד הגשת מטלת סיום ב moodle
מדריך מצולם על מתן ציונים בסביבת הקורס ב moodle

מידע למנחה

מנחה יקר/ה,

אנו שמחים שהינך חלק מצוות המנחים בפסג”ה.

עקרונות העבודה בפסג”ה:

 1. בלמידה התנסותית (התנסות, המשגה ויישום הנלמד) כמו גם בלמידה – הוראה בפרקטיקות עדכניות וביזמות.
 2. תיק תוכניות לימודים

נהלים חשובים:

 1. פגישת היכרות ותיאום ציפיות, לפני פתיחת השתלמות.

פגישה עם מירי, מנהלת הפסג”ה ו/או גתית הסגנית לשם היכרות, בניית הרצף הפדגוגי והבהרת נהלים. אנו ממליצים לשלב בהשתלמות היכרות ועבודה עם תיק תכניות לימודים.

 1. לוח השנה של הפסג”ה ומועדי המפגשים:

לוח השנה נבנה בכל שנה בחודש מאי ויש בו חלוקה לשבועות של השתלמויות על יסודי והשתלמויות יסודי. בתי הספר היסודיים במעלה אדומים מסונכרנים עם לוח השנה הנ”ל ומתחשבים בשבועות בהם מתקיימות השתלמויות בתכנון השנתי שלהם. יש לקבוע את תאריכי ההשתלמות בהתאם ללוח זה.ו לשלוח ליפית, מזכירת הפסג”ה, לאישור התאריכים.

 1. שינויים

כל שינוי בתאריכים ובשעות יש לעשות במייל מול יפית, מזכירת הפסג”ה בלבד ולקבל עליהם אישור בכתב.

 1. מרחבי הלימוד:

בפסג”ה קיימים חמישה מרחבי למידה בהם ניתן לקיים את המפגשים; לכל חדר הייחודיות שלו. במידה והינכם מעוניינים בחדר מסויים, יש לבקש זאת מיפית טרם המפגש. יעשו מירב המאמצים להיענות לבקשות. יש לקחת בחשבון שישנם ימים עמוסים בפסג”ה ולא תמיד ניתן להיענות לבקשות (קישור לתמונות / הסבר על החדרים). הכניסה לחדרים השונים היא ללא אוכל ושתיה.

 1. עמדת מרצה וחיבור למקרן:

בכל החדרים יש עמדת מחשב מחוברת למקרן. אין לחבר מחשב נייד ללא סיוע של אחד מאנשי הצוות. לא כל איש צוות מיומן בכך ולכן אנחנו מבקשות כי תגיעו כאשר כל החומר שלכם נמצא גם על disk-on-key וממליצות על גיבויו בענן דרך הדואר האלקטרוני .

 1. תשלום עבור מפגש השתלמות:

עליכם למלא טופס דיווח בפועל. על המקור, חתום על ידכם (יש לחתום באופן דיגיטלי על הטופס, מצורף מדריך להוספת חתימה דיגיטלית למסמך word) ולהגישו למזכירות הפסג”ה. אנו נעביר את הטופס למנהלת ההשתלמויות לצורך תשלום לחברת טלדור פעם בחודש. אנא וודאו שכל הפרטים שלכם מאומתים בחברה ומולם.

 1. כיבוד ושתיה חמה:עומדים לרשות המשתלמים בפינת השתיה בהפסקה בלבד.
 1. טופס בקשה לפתיחת השתלמות (ראה טפסים), ומפגשים מקוונים:

        יש להגיש 45  יום לפני פתיחת ההשתלמות ולקבל אישור פדגוגי ומנהלי      

       מצוות הפסג”ה. באם מתקיימים מפגשים מקוונים, אנו מבקשים לבנות את

       המפגשים בשיתוף עם מאיה כהן, רכזת התקשוב של הפסג”ה. בנוסף יש

       למלא טופס בקשה למפגש מקוון  נפרד לכל מפגש.

   9 . רישום להשתלמויות:

 נעשה דרך אתר הפסג”ה בלבד.

10. תשלום – דמי רישום להשתלמות:

לידיעתך, לפי הנחיות משרד החינוך והסתדרות המורים, על המשתלם לשלם דמי רישום וטיפול בהשתלמות בהיקף 30 שעות בסך 15 ש”ח. השתלמות בהיקף 60 שעות -עלות 30 ₪. משתלם שלא יסדיר את הרישום והתשלום בפסג”ה לא ידווח להכרה לגמול.

 1. דף נוכחות:

אנו מכינים דף נוכחות מתוך הרישום (לתשומת ליבכם, מי ששמו לא מוקלד בדף הנוכחות לא נרשם להשתלמות ולא יוכל להיכנס ליומן ההשתלמות גם אם הוא חתום בכתב יד). יש להחתים את המשתלמים על דפי הנוכחות בתחילת ההשתלמות ובסופה. משתלם שלא חתם לא נכח. אנא הקפידו על רישום מספרי זהות וחתימות. זהו מסמך משפטי לכל דבר. החתימה הינה באחריות המשתלמים. במידה וההשתלמות לא נערכת בפסג”ה, אנא וודאו כי עותק של דף הנוכחות מגיע לפסג”ה (עדיף במייל). השאירו את המקור אצליכם.

12.סביבה מלווה במוודל.

לכל השתלמות נפתחת סביבה במודל לשרותכם אנו ממליצות שמלבד העלאת חומרים, תעשו בה שימוש פדגוגי של תוצרים שיתופיים. הדרכה ניתן לקבל אצל מאיה כהן, רכזת התקשוב. בכדי שנוכל לשייך את המשתלמים שנרשמו באתר הפסג”ה נשמח אם תוכלו לוודא שכל המשתלמים עשו כניסה ראשונית למוודל  ובדקו שם את הפרטים האישיים שלהם. מצורפות הוראות כניסה למודל .

13.חובת נוכחות בהשתלמות:

לידיעתכם, כדי שמשתלמים יוכלו לקבל גמול השתלמות, עליהם להיות נוכחים לפחות ב- 80% מההשתלמות. במידה ומפגשי ההשתלמות הם בני 4 שעות אקדמאיות היעדרות משני מפגשים – לא תאפשר למשתלמים לקבל גמול.

14.עבודות וציונים

עבודות יש להעלות למוודל בלבד. לא יתקבלו עבודות וציונים שנשלחו למייל הפרטי של מנחה. את מטלת הסיכום (לצרף קישור להנחיות והמלצות) המשתלמים צריכים להגיש עד שבועיים מסיום ההשתלמות, עליך להכניס ציונים תוך שבועיים נוספים.

 1. משוב להשתלמויות :

בכל סביבה, אנו מכניסים משוב לשם הערכת ההשתלמות. טופס המשוב הינו גנרי ונבנה על ידי רויטל קיסוס, רכזת ההערכה. אנו ממליצים להיות בקשר איתה ולשנות ולהתאים את הטופס לפי הצרכים שלכם, כדי שיתנו לכם משוב על ההשתלמות.

 16.סיום וסיכום ההשתלמות

בתום ההשתלמות, רכז ההשתלמות מקבל מהפסג”ה טבלה מסכמת של המשתלמים, אחוז נוכחותם והציון – טרם שליחת היומן למשרד החינוך. אנו מבקשים שתעברו על המסמך ותאשרו אותו.

צוות הפסג”ה יקבע אתכם פגישה לסיכום ההשתלמות ושיח בעקבות המשוב.

נשמח להיות לעזר.

צוות הפסג”ה

הגדרות כלליות כניסה למערכת
דילוג לתוכן